Anglicky Česky Německy Polsky

NAŠE MUZEA

SLUŽBY PRO VÁS

VYHLEDÁVÁNÍ

 Aktuality 

Zde se dozvíte aktuální info o výstavách, akcích a jiných službách,

které pro Vás připravujeme.

!!!! POZOR !!!!

OMEZENÍ PROVOZNÍ DOBY TECHNICKÉHO MUZEA TATRA

DNE 25. SRPNA 2018

Z důvodu začlenění prostor Technického muzea Tatra do oslav 70. výročí povýšení Kopřivnice na město bude dne 25. 8. 2018 omezena provozní doba muzea - otevřeno bude od 9:00 do 13:00 hod., poslední vstup v tento den bude možný v 12:00 hod.

Omlouváme se všem návštěvníkům za vzniklé komplikace. Tento den je však možno navštívit další expozice RMK, o.p.s., Muzeum Fojtství a Lašské muzeum, která budou mít otevřeno až do 17:00 hod.

 

 Vážení přátelé,

v letošním roce uplynulo 120 let od výroby prvního nákladního automobilu v Kopřivnici. Při této příležitosti bude v Technickém muzeu Tatra v Kopřivnici ve středu 9. 5. 2018 v 17 hodin zahájena výstava s názvem: S Tatrou všude! Prostřednictvím prospektů nákladních vozidel, má výstava za cíl vizuální formou prezentovat bohatou výrobní produkci automobilky, která se nesmazatelně zapsala do dějin techniky 20. století. Vedle technických dat a popisů nákladních automobilů, jsou prospekty pestrou prezentací proměn různých soudobých přístupů grafiky k propagaci užitkové techniky. Zároveň budou v Technické muzeu Tatra poprvé vystavena dvě vozidla ze sbírky Jiřího Hlacha, zakoupené automobilkou Tatra v roce 2016.

 

Těšíme se na Váši návštěvu

 

 

 

 

 

 Milí přátelé,

jak jistě víte, Lašské muzeum v Kopřivnici slaví sté výročí založení Československé republiky výstavou Hradní fotoarchiv 1918-1933, která ve fotografiích dokumentuje život a úřad prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka.

Mezi doprovodné aktivity výstavy patří především lektorovaný program pro školy, ochudit však nechceme ani Vás, kteří jste si už svá školní léta odbyli. Podařilo se nám pro Vás dojednat přednášku jedné z autorek a kurátorky celé výstavy, historičky a archivářky Národního muzea v Praze paní Mileny Běličové. Ta si pro Vás připravila povídání nejen o výstavě samé, ale také o životě prezidenta Masaryka, jeho rodině, období první republiky a o mnohém dalším.

Zveme Vás tedy k nám do Lašského muzea na čtvrtek 26. dubna. Od 17 hodin budete mít příležitost prohlédnout si výstavu způsobem, jaký se nabízí málokomu.

 

Na shledanou se těší

 

Mgr. Pavel Dvořák

Lašské muzeum

Štefánikova 226/8

742 21 Kopřivnice

tel. 556 801 138

mob. 725 853 458

  

コピー時計 スーパーコピー時計 時計コピー スーパーコピー時計人気 コピー時計人気 模造品時計 レプリカ時計 コピー時計 コピー時計人気

Zpět ZpětTisknout stránku Tisknout stránkuNahoru Nahoru