Anglicky Česky Německy Polsky

NAŠE MUZEA

SLUŽBY PRO VÁS

VYHLEDÁVÁNÍ

 Aktuality 

Zde se dozvíte aktuální info o výstavách, akcích a jiných službách,

které pro Vás připravujeme.

 

Vážení přátelé Technického muzea Tatra,

přijměte pozvání na vernisáž výstavy „ Past na rovníku“, která se bude konat 30. 4. 2019 v 17:30 v Technickém muzeu Tatra. Výstava je věnovaná cestovateli a spisovateli Ing. Miroslavu Zikmundovi, který dne 14. 2. 2019 oslavil sté výročí svého narození.

Jen málo občanů ČR střední a starší generace by neznalo knihy, mapující dvou etapovou cestu kolem světa, kterou absolvoval s nerozlučným kamarádem, rodákem ze Štramberku, Jiřím Hanzelkou. Že k těmto cestám použili výrobky Tatry Kopřivnice, automobily Tatra 87 a Tatra 805 asi netřeba připomínat. I tento fakt vedl k tomu, že Technické muzeum Tatra přijalo nabídku uspořádat ve spolupráci s Rudou Švaříčkem a CK. LIVINGSTONE ve svých prostorách výstavu, věnovanou právě těmto cestovatelům a vozidlům kopřivnické produkce.

Zahájení výstavy se ujme její autor Ruda Švaříček osobně. Známý cestovatel, spisovatel, fotograf a podnikatel, dokázal v průběhu let nashromáždit nebývalou sbírku exponátů pocházejících z jeho cest po celém světě. Pomocí těchto přibližuje tento svět občanům naší země. Jeho dlouhodobé pobyty v exotických krajích dokázal zúročit v několika publikacích, na kterých pracoval společně s Miroslavem Zikmundem a Miloslavem Stinglem, se kterými ho pojí dlouholeté přátelství. V neposlední řadě je Ruda s Tatrovkou spojen jako účastník přírodovědné expedice Živá Afrika, které se osobně účastnil.

Výstava potrvá do listopadu 2019

Těšíme se na Vaši návštěvu

S přáním hezkého dne

Technické muzeum Tatra

 

 

Vážení přátelé,

srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy Druhý salon kuřpivnických fotografů, která proběhne ve čtvrtek 18. dubna v 17 hodin v Muzeu Fojtství v Kopřivnici.

Výstava je přehlídkou tvorby dvanácti fotografů, sdružených v neformální skupině, která se celkem pravidelně setkává za účelem fotografování, prezentace své práce a diskusí. Po dvou letech od první úspěšné výstavy dozrál čas představit na domácí půdě nové úlovky. Návštěvníci tak opět dostanou možnost porovnat pestrou škálu žánrů a přístupů v podání místních umělců. Jména Magda Kaplánková, Lenka Krhovjáková, Ladislav Kubesa, Irena Řezáčová, Jana Burgetová, Milan Jurek, Radim Danko, Jaromír Jehlička, Ivan Pilát, Dalibor Kvita, Petr Socha a Miroslav Galia jsou zárukou kvalitního zážitku pro milovníky fotografie.

Výstava potrvá do 16. června 2019.

Muzeum Fojtství

Záhumenní 1
Kopřivnice 74221
tel: +420 556 812 610
www.tatramuseum.cz
https://www.facebook.com/pages/Muzeum-Fojtstv%C3%AD/300624990036418?ref=hl

                        

                             

 

 

Horolezci, horolezkyně, horolezčata,

ale také Vy všichni, kteří jste se kdy cítili být fotografy, dobrodruhy a milovníky romantiky. Lašské muzeum Vám všem připravilo zaslíbené jaro. Společně se Západočeským muzeem v Plzni se nám totiž podařilo uskutečnit výstavu, u níž je přívlastek ojedinělá doopravdy namístě. V příštích třech měsících se tak můžete těšit na výběr toho nejlepšího, co za svůj život vyfotografoval horolezec a fotograf Vilém Heckel.

Vilém Heckel se narodil v roce 1918 v Plzni. Většina z Vás jej bude znát jako vynikajícího horolezce a fotografa hor. Jeho tvorba však byla daleko rozmanitější, hory byly jen jejím pomyslným vrcholem. Heckel v průběhu života fotil krajinu (o Československu vydal několik knih), dělal reportáže a v neposlední řadě byl také jedním z našich předních reklamních fotografů. V tomto odvětví se zaměřoval především na průmysl, na jeho fotkách tak najdete motivy z těžkého průmyslu, z výroby automobilů a mnoha dalších oborů.

V loňském roce, při příležitosti stého výročí jeho narození, se Západočeské muzeum v Plzni rozhodlo toto výročí oslavit skutečně velkolepě. Společně s Vilémovou dcerou Helenou připravilo výstavu, která zmapovala celý jeho život a především samozřejmě jeho obrovské fotografické dílo. Výstava byla symbolicky nazvaná „Vilém Heckel 100“.

A letos, tedy o rok později, se nám podařilo velkou část výstavy přesunout do Kopřivnice. V Lašském muzeu ji najdete rozdělenou do třech tematických celků. Začínat budeme horami, které si budete moci prohlédnout od 2. do 28. dubna. Na to navážeme od 30. dubna do 26. května fotografiemi z průmyslové výroby a celou výstavu pak ukončíme cyklem krajinářských snímků (od 28. května do 23. června). Kopřivnická výstava, navazuje na tu plzeňskou i svým názvem – bude se jmenovat „Vilém Heckel 100+1“.

 

Milí přátelé, pokud tedy máte rádi krásné fotografie a zároveň se rádi necháváte okouzlit romantikou a dobrodružstvím, zveme Vás na vernisáž výstavy, která se uskuteční v úterý 2. dubna 2019 v 17 hodin v Lašském muzeu v Kopřivnici.

Na jedinečné setkání s Vámi se těší kurátorka plzeňské výstavy Markéta Formanová, dcera Viléma Heckela Helena a také

 

Mgr. Pavel Dvořák

Lašské muzeum

Štefánikova 226/8

742 21 Kopřivnice

tel. 556 801 138

mob. 725 853 458

 

                             

 

 

 

 

Zpět ZpětTisknout stránku Tisknout stránkuNahoru Nahoru