Anglicky Česky Německy Polsky

NAŠE MUZEA

SLUŽBY PRO VÁS

VYHLEDÁVÁNÍ

 Aktuality 

Zde se dozvíte aktuální info o výstavách, akcích a jiných službách,

které pro Vás připravujeme.

 

Otevírací doba v období Velikonočních svátků 2019

19.4. otevřeno -Technické muzeum Tatra / Lašské muzeum / Muzeum Fojtství

20.4. otevřeno -Technické muzeum Tatra / Lašské muzeum / Muzeum Fojtství

21.4. otevřeno -Technické muzeum Tatra / Lašské muzeum / Muzeum Fojtství

    22.4. otevřeno pouze -Technické muzeum Tatra  

 

 

 

Vážení přátelé,

srdečně Vás zveme na Jarní koncert Pěveckého sdružení Kopřivnice, který se uskuteční v neděli 31. března 2019 od 17 hodin v Muzeu Fojtství v Kopřivnici. Pro svůj Jarní koncert vybralo PSK písně především českých autorů. Posluchači uslyší skladby českých velikánů Bedřicha Smetany, Leoše Janáčka, Bohuslava Martinů, ale i sborové úpravy původních lidových písní regionálními autory. Tématem celého koncertu bude radost bytí a láska. Těšit se můžete nejen na Pěvecké sdružení, ale také jeho hosty mladé instrumentalisty.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Muzeum Fojtství

Záhumenní 1
742 21 Kopřivnice
tel. 556 812 610

                        

                             

 

 

 

 

Vážení přátelé,

srdečně Vás zveme na výstavu prací studentů soukromého gymnázia PORG v Ostravě, s názvem „Souhvězdí PORG“, která je k vidění v Muzeu Fojtství v Kopřivnici od 26. února 2019. Návštěvníci uvidí kresby a koláže od mladších studentů z primy, sekundy a tercie. Od starších studentů z kvarty a kvinty to budou rozličné cykly fotografií a také obrazy na různá témata, zadávána k závěrečným klauzurním přehlídkám. Výstava bude k vidění do 14. dubna 2019.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Muzeum Fojtství

Záhumenní 1
742 21 Kopřivnice
tel. 556 812 610

Milí přátelé,

další výstavní host, který nám společně s Vámi pomůže otevřít nadcházející výstavní sezónu v Lašském muzeu, je mužem mnoha talentů. Celý život se vlastně pohyboval na rozhraní několika světů – střízlivého firemního, manažerského a rozevlátého světa uměleckého, výtvarného. A v obou dvou oblastech zanechal výraznou stopu. Do Kopřivnice za námi ale přijel jako výtvarník a karikaturista. Příštích několik týdnů bude naším hostem Josef Blecha.

Josef Blecha je jedním ze zástupců u nás dnes „vymírajícího“ druhu umělců-karikaturistů. Jeho oborem je portrétní karikatura, se kterou začal už v 60. letech, a která u něj postupně přerostla téměř až do podoby druhého zaměstnání. Jeho práce byste mohli najít skoro po celém světě, zpodobňoval herce, malíře, politiky, hudebníky. Jeho karikatury mají ve svých sbírkách třeba Bob Dylan, Dustin Hoffman, Woody Allen nebo americký president Ronald Reagan. Setkat jste se s nimi mohli mimo jiné i na stránkách takových periodik jako je Playboy nebo New York Times. A ani v českém prostředí není Josef Blecha tak docela neznámou postavou. S jeho pracemi jste se naposledy mohli setkat například v nové kuchařce Zdeňka Pohlreicha nazvané Kulinárium, ke které vytvořil celý ilustrační doprovod.

                Lašské muzeum se na příštích několik týdnů změní, právě s pomocí Josefa Blechy, na koncertní pódium. Vystavovat totiž budeme výběr jeho karikatur z muzikantského prostředí. Vedle sebe tak uvidíte Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů, ale taky třeba Boba Dylana, Freddy Mercuryho a Madonnu.

                Srdečně Vás tedy zveme na vernisáž výstavy, kterou jsme nazvali „Karikatura v hudbě, hudba v karikatuře“, a která se uskuteční ve čtvrtek 31. ledna v 17 hodin v Lašském muzeum v Kopřivnici. K dispozici Vám bude Josef Blecha osobně. A pokud dorazíte včas, budeme pro Vás mít i malé překvapení!

                Výstava bude trvat až do 24. března.

 

Na milé setkání se těší

Mgr. Pavel Dvořák

Lašské muzeum

Štefánikova 226/8

742 21 Kopřivnice

tel. 556 801 138

mob. 725 853 458

http://cs-cz.facebook.com/pages/Lašské-muzeum/279033372200625

 

                                                

 

 

 

 

 

 

Vážení přátelé,

Dne 29.11.2018 bude slavnostní vernisáží v 16:00 hodin zahájena výstava v Technickém muzeu Tatra v Kopřivnici s názvem O H L É D N U T Í   1 9 7 8 – 2 0 1 8  a podtitulem 40 závodních sezon záchranného systému v československém motorsportu.

Výstava je součástí projektu mapující činnost a historii vzniku záchranného systému v tuzemsku u příležitosti právě končící 40 sezony nepřetržité činnosti záchranného týmu, který se v současnosti prezentuje pod názvem Autoklub Sport Rescue.

V rámci výstavy se návštěvníci mohou na výstavních panelech seznámit s bohatou historií týmu, který byl koncem osmdesátých let považován za jeden ze tří nejlepších na světě. FIA jej schválila pro asistenci při závodech úrovně mistrovství světa včetně závodů Formule 1, kterých se pak záchranný tým po mnoho let aktivně účastnil. Výstava proto neopomíjí historické souvislosti zejména v kontextu evropského motorsportu.

Poprvé je představena historie vývoje československé hydraulické vyprošťovací techniky. Její zavedení do výrobních plánů  národního podniku Nářadí Praha iniciovali právě členové záchranného týmu. Kromě asistence při závodech zajišťoval záchranný tým od roku 1983 během letních víkendů také bezpečnost silničního provozu na československých dálnicích. V roce 1989 tomu již bylo na 12 stanovištích pokrývajících dálniční síť v celé republice.

Bohatý obrazový materiál je doplněný trojrozměrnými exponáty včetně vyprošťovací techniky, především však zaujmou záchranná vozidla. Prohlédnout si můžete například jeden ze dvou vyrobených vozů T623R dosahující maximální rychlosti 250km/h, které byly určené právě pro rychlou asistenci při F1. Ve fázi započaté renovace je vystaven také unikátní prototyp sanitního vozu T624, který pro potřeby záchranného týmu navrhnul designer Václav Král.

Výstavu, kterou společně pořádají Autoklub České republiky, Technické muzeum Tatra a Policejní historická společnost, můžete v Technickém muzeu Tatra navštívit od úterý do neděle mezi 9:00-16:00 hodinou až do 30.3.2019.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět ZpětTisknout stránku Tisknout stránkuNahoru Nahoru