Anglicky Česky Německy Polsky

NAŠE MUZEA

SLUŽBY PRO VÁS

VYHLEDÁVÁNÍ

 Aktuality 

Zde se dozvíte aktuální info o výstavách, akcích a jiných službách,

které pro Vás připravujeme.

 

 

Vážení přátelé,

srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy Miroslava Knapce Obrazy, která proběhne v pátek 17. ledna v 17 hodin v Muzeu Fojtství v Kopřivnici.

Malíř Miroslav Knapec žije a tvoří v Kopřivnici. Původně je rodákem ze slovenského Komárna. Rodné prostředí, stejně jako slovensko-maďarský původ, v kombinaci s životními zážitky a zkušenostmi silně ovlivnily jeho tvorbu. Jako amatérský malíř prošel samostudiem různých malířských technik a stylů. Ovlivněn mistry surrealismu, impresionismu a kubismu postupně dosáhl svého osobitého pojetí i výrazových prostředků. Častokrát se nechává inspirovat přírodou, krásou ženského těla a exotickými dálkami. Do svých maleb vkládá příběhy a s nadhledem si pohrává s dvojsmysly a asociacemi. Malování je pro něj především potěšením, ale také únikem od každodenních starostí náročné profese. Přestože se jedná o jeho první samostatnou výstavu, své obrazy již představil při několika příležitostech ve veřejném prostoru v Kopřivnici i jinde. Nyní nabízí retrospektivní výběr dosavadní tvorby.

Výstava potrvá do 23. února 2020.

Těšíme se na Vaši návštěvu. 

                

 

     Vážení přátelé Technického muzea Tatra,

přijměte pozvání na vernisáž výstavy „ Past na rovníku“, která se bude konat 30. 4. 2019 v 17:30 v Technickém muzeu Tatra. Výstava je věnovaná cestovateli a spisovateli Ing. Miroslavu Zikmundovi, který dne 14. 2. 2019 oslavil sté výročí svého narození.

Jen málo občanů ČR střední a starší generace by neznalo knihy, mapující dvou etapovou cestu kolem světa, kterou absolvoval s nerozlučným kamarádem, rodákem ze Štramberku, Jiřím Hanzelkou. Že k těmto cestám použili výrobky Tatry Kopřivnice, automobily Tatra 87 a Tatra 805 asi netřeba připomínat. I tento fakt vedl k tomu, že Technické muzeum Tatra přijalo nabídku uspořádat ve spolupráci s Rudou Švaříčkem a CK. LIVINGSTONE ve svých prostorách výstavu, věnovanou právě těmto cestovatelům a vozidlům kopřivnické produkce.

Zahájení výstavy se ujme její autor Ruda Švaříček osobně. Známý cestovatel, spisovatel, fotograf a podnikatel, dokázal v průběhu let nashromáždit nebývalou sbírku exponátů pocházejících z jeho cest po celém světě. Pomocí těchto přibližuje tento svět občanům naší země. Jeho dlouhodobé pobyty v exotických krajích dokázal zúročit v několika publikacích, na kterých pracoval společně s Miroslavem Zikmundem a Miloslavem Stinglem, se kterými ho pojí dlouholeté přátelství. V neposlední řadě je Ruda s Tatrovkou spojen jako účastník přírodovědné expedice Živá Afrika, které se osobně účastnil.

Výstava potrvá do listopadu 2019

Těšíme se na Vaši návštěvu

S přáním hezkého dne

Technické muzeum Tatra

                              

 

 

 

                             

 

 

 

 

Zpět ZpětTisknout stránku Tisknout stránkuNahoru Nahoru