Anglicky Česky Německy Polsky

NAŠE MUZEA

SLUŽBY PRO VÁS

VYHLEDÁVÁNÍ

 Aktuality 

Zde se dozvíte aktuální info o výstavách, akcích a jiných službách,

které pro Vás připravujeme.

 

 Vážení přátelé,

přijměte, prosím naše pozvání na vernisáž výstavy Zdeněk Petr, Ten umí to a ten zas tohle, která proběhne v Muzeu Fojtství v Kopřivnici v pátek 13. září 2019 v 17 hodin.

Výstava potrvá do 27. října 2019.

Těšíme se na Vaši návštěvu.  


-----------------------------
Mgr. Ondřej Šalek
Muzeum Fojtství
Záhumenní 1/25
Kopřivnice 74221
tel: +420 725 853 459
www.tatramuseum.cz
https://www.facebook.com/pages/Muzeum-Fojtstv%C3%AD/300624990036418?ref=hl

 

 

 

 

 

 

                                       

                            

Vážení přátelé Technického muzea Tatra,

přijměte pozvání na vernisáž výstavy „ Past na rovníku“, která se bude konat 30. 4. 2019 v 17:30 v Technickém muzeu Tatra. Výstava je věnovaná cestovateli a spisovateli Ing. Miroslavu Zikmundovi, který dne 14. 2. 2019 oslavil sté výročí svého narození.

Jen málo občanů ČR střední a starší generace by neznalo knihy, mapující dvou etapovou cestu kolem světa, kterou absolvoval s nerozlučným kamarádem, rodákem ze Štramberku, Jiřím Hanzelkou. Že k těmto cestám použili výrobky Tatry Kopřivnice, automobily Tatra 87 a Tatra 805 asi netřeba připomínat. I tento fakt vedl k tomu, že Technické muzeum Tatra přijalo nabídku uspořádat ve spolupráci s Rudou Švaříčkem a CK. LIVINGSTONE ve svých prostorách výstavu, věnovanou právě těmto cestovatelům a vozidlům kopřivnické produkce.

Zahájení výstavy se ujme její autor Ruda Švaříček osobně. Známý cestovatel, spisovatel, fotograf a podnikatel, dokázal v průběhu let nashromáždit nebývalou sbírku exponátů pocházejících z jeho cest po celém světě. Pomocí těchto přibližuje tento svět občanům naší země. Jeho dlouhodobé pobyty v exotických krajích dokázal zúročit v několika publikacích, na kterých pracoval společně s Miroslavem Zikmundem a Miloslavem Stinglem, se kterými ho pojí dlouholeté přátelství. V neposlední řadě je Ruda s Tatrovkou spojen jako účastník přírodovědné expedice Živá Afrika, které se osobně účastnil.

Výstava potrvá do listopadu 2019

Těšíme se na Vaši návštěvu

S přáním hezkého dne

Technické muzeum Tatra

                              

 

 

 

                             

 

 

 

 

Zpět ZpětTisknout stránku Tisknout stránkuNahoru Nahoru