Obrázek č.1

Expozice Dany a Emila Zátopkových

Nejnovější z expozic, provozovaných Regionálním muzeem v Kopřivnici, byla otevřena v srpnu 2022 a věnuje se osobnostem Dany a Emila Zátopkových. Expozice byla zbudována ve spolupráci Regionálního muzea a firmy Art Consultancy. 

Expozice je rozdělena do čtyř hlavních částí. V první z nich se návštěvníci mohou seznámit s životními osudy obou osobností, ve druhé si pak připomenou jejich sportovní úspěchy. Třetí část expozice je nejrozmanitější. V první řadě se pokouší přiblížit návštěvníkům Zátopka jako veřejnou osobnost, člověka, který se díky své známosti celý život potýkal s politikou v jejích nejrůznějších formách. Dále pak je Zátopek představen jako kulturní a společenský symbol. Poslední část expozice se věnuje Zátopkovým tréninkovým metodám. 

Základ expozice tvoří sbírkové předměty Regionálního muzea v Kopřivnici. Integrální součástí expozice jsou pak i nejrůznější interaktivní prvky pro děti, audiovizuální materiály, fotografie, filmy, rozhlasové nahrávky a mnoho dalšího. 

 

logo mmr

Projekt Muzejní expozice Dany a Emila Zátopkových byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.Galerie

Zůstaňte ve spojení

Zde nám můžete napsat vaše postřehy, názory nebo otázky.

Kontaktní formulář

Nechte nám kontakt na vás a ozveme se vám

Kontakt

AdresaZáhumenní 367/1
Kopřivnice, 74221