Vladimír Rimbala, Miloslav Muškát - Život v přírodě, kdysi i nyní

Výstava dvou pokračovatelů Zdeňka Buriana...

Přátelé,

možná si vzpomínáte, že jsme vloni zahájili cyklus výstav, které si kladou za cíl mapovat cesty těch, kteří ve své tvorbě jdou ve stopách Zdeňka Buriana. Minulý rok o prázdninách se u nás představily pravěké ilustrace malířky Barbory Kyškové. Letos bychom rádi tematicky navázali, tentokrát dvojicí brněnských autorů Vladimírem Rimbalou a Miloslavem Muškátem. Oba dva se k Burianovi hlásí jako ke svému vzoru. A stejně jako Burian se i oni věnují především přírodovědeckým a paleontologickým rekonstrukcím. V neposlední řadě patří Vlado i Míla k vyhledávaným českým ilustrátorům knih s nejen přírodovědnou, ale i dobrodružnou tematikou.

Jejich výstavu jsme prozaicky nazvali Život v přírodě - kdysi i nyní. A jak název napovídá, seznámíte se na ní s okruhem prací, které se věnují jak paleoartu, tak přírodovědeckým rekonstrukcím současného světa. Výstavu bychom rádi společně s Vámi zahájili tentokrát v sobotu 27. června 2020 v 17 hodin v Lašském muzeu v Kopřivnici.